• Fantômas: Juve Against Fantômas

    ★★★★★

  • Suspense.

    ★★★★★

  • Fantômas

    ★★★★★

  • The Massacre

    ★★★★

  • The Invaders

    ★★★★

  • The Musketeers of Pig Alley

    ★★★★★

  • The Cameraman's Revenge

    ★★★★

  • The Gardener

    ★★★★

  • Custer's Last Fight

    ★★★½

  • One Is Business, the Other Crime

    ★★★★

  • The Girl and Her Trust

    ★★★★

  • The Conquest of the Pole

  • Enoch Arden

    ★★★★½

  • His Trust Fulfilled

    ½

  • His Trust

  • The Unchanging Sea

    ★★★★★

  • A Corner in Wheat

    ★★★★★

  • The Country Doctor

    ★★★★½

  • A Very Fine Lady

    ★★★

  • Fantasmagorie

    ★★★★★

  • The Eclipse: Courtship of the Sun and Moon

    ★★★

  • The Impossible Voyage

  • The Kingdom of the Fairies

    ★★★★★

  • A Trip to the Moon

    ★★★★★

  • The Arrival of a Train at La Ciotat

  • Workers Leaving the Lumière Factory

  • Boat Leaving the Port

    ★★★★★