Neil has logged 326 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
27
A Countess From Hong Kong

A Countess From Hong Kong

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Scarface

Scarface

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Cliff Walkers

Cliff Walkers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Worlds

Worlds

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read prior review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Worlds

Worlds

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Munich

Munich

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Edit this entry  
29
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Spider

Spider

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
*Corpus Callosum

*Corpus Callosum

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★
Edit this entry