Neil has logged 19 entries for films during April 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Germany Year 90 Nine Zero

Germany Year 90 Nine Zero

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
No, or the Vain Glory of Command

No, or the Vain Glory of Command

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Me and My Gal

Me and My Gal

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ossos

Ossos

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Perfumed Nightmare

Perfumed Nightmare

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mahjong

Mahjong

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Faust

Faust

1926
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hearts of the World

Hearts of the World

1918
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
He Who Gets Slapped

He Who Gets Slapped

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Strange Case of Angelica

The Strange Case of Angelica

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Yoshiwara

Yoshiwara

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
'R Xmas

'R Xmas

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
09
La Libertad

La Libertad

2001
×
★★★★★
Edit this entry