neglify19 has logged 98 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rescue Dawn

Rescue Dawn

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Amistad

Amistad

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Edit this entry  
29
Torn Curtain

Torn Curtain

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
11.22.63

11.22.63

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Static

Static

1985
×
★★½
Edit this entry  
28
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
LEGO DC Comics Super Heroes Batman Be-Leaguered

LEGO DC Comics Super Heroes Batman Be-Leaguered

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nude Bomb

The Nude Bomb

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Forest

The Forest

2016
×
★★
Edit this entry  
26
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Set-Up

The Set-Up

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Regression

Regression

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Southbound

Southbound

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Girl Standing

Last Girl Standing

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Notorious

Notorious

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It Came from Beneath the Sea

It Came from Beneath the Sea

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Splitting Heirs

Splitting Heirs

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
11.22.63

11.22.63

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Card Player

The Card Player

2004
×
★½
Edit this entry  
20
The Meaning of Life

The Meaning of Life

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Personal Services

Personal Services

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
Erik the Viking

Erik the Viking

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
Yellowbeard

Yellowbeard

1983
×
★★
Edit this entry  
17
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hitman

Hitman

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Birth

Birth

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
A Fistful of Fingers

A Fistful of Fingers

1995
×
★★★
Edit this entry