• First Man

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Hotel by the River

    ★★★

  • A Family Submerged

    ★★★½

  • Too Late to Die Young

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ocean's Eight

  • 211

    ½

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Asako I & II

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Our Struggles

    ★★★★½

  • The Silences

    ★★★

  • Arctic

    ★★½

  • Border

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Touch Me Not

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★

  • The Trial

    ★★★

  • When We First Met

  • The 15:17 to Paris

  • Black Panther

  • The Guilty

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • The Cleaners

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • The Price of Everything

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Loveling

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Bright

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • Wonder

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★½

  • The Dawn Wall

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★½

  • Only the Brave

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • Stronger

    ★½

  • Emma

    ★★

  • The Third Murder

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • American Made

    ★★

  • The Dark Tower

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • The Cakemaker

    ★★★★

  • Birds Are Singing in Kigali

    ★★½

  • Breath

    ★★½

  • Shot Caller

    ★★★

  • Queercore: How to Punk a Revolution

    ★★★★½

  • A Gentle Creature