Caio has logged 22 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★
Edit this entry  
27
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★½
Edit this entry  
26
Je T'Aime, Je T'Aime

Je T'Aime, Je T'Aime

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Araby

Araby

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Emma

Emma

2017
×
★★
Edit this entry  
07
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
if....

if....

1968
×
★★★½
Edit this entry  
02
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Summer Interlude

Summer Interlude

1951
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★
Edit this entry