Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Boxing Helena

Boxing Helena

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Inside

Inside

2007
×
Edit this entry  
15
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Crash

Crash

1996
×
Read the review Edit this entry  
09
Eloise at the Plaza

Eloise at the Plaza

2003
×
Edit this entry  
25
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
This Is the End

This Is the End

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Society

Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am Divine

I Am Divine

2013
×
Edit this entry  
19
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
Edit this entry  
19
Carrie

Carrie

1976
×
Edit this entry  
10
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hurricane Bianca: From Russia with Hate

Hurricane Bianca: From Russia with Hate

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dogma

Dogma

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Edit this entry  
03
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unfriended

Unfriended

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Superbad

Superbad

2007
×
Read the review Edit this entry  
02
Showgirls 2: Penny's from Heaven

Showgirls 2: Penny's from Heaven

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Edit this entry  
16
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
Edit this entry  
16
Still Life (Betamale)

Still Life (Betamale)

2013
×
Edit this entry  
16
Light Is Waiting

Light Is Waiting

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Just Add Water: The Story of the Amazing Live Sea-Monkeys

Just Add Water: The Story of the Amazing Live Sea-Monkeys

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Atman

Atman

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rivers and Tides

Rivers and Tides

2001
×
Edit this entry