• The Strangers: Prey at Night

    ★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Ritual

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★★

  • Veronica

    ★★★★½

  • The Dark Tower

    ★★★

  • Mayhem

    ★★★½

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Split

    ★★½

  • The Void

    ★★★

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★★★

  • Hounds of Love

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Colossal

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★

  • The Descent

    ★★★★★