• WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

  • Run

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • The Last Days of American Crime

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Turning

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Batman: Hush

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Brightburn

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

  • Reign of the Supermen

    ★★★

  • Glass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • Constantine: City of Demons - The Movie

    ★★★★★

  • Venom

  • The Predator

  • The Nun

  • A Simple Favor

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

  • The Darkest Minds

  • The Death of Superman

    ★★★★

  • Uma Quase Dupla

  • Skyscraper

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★★

  • Ready Player One

  • Tomb Raider

  • Game Night

  • Love, Simon

  • Red Sparrow

  • Winchester

  • Black Panther

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★

  • Hereditary

  • Insidious: The Last Key

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express