• The Haunting of Bly Manor

  • Class Action Park

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • I May Destroy You

  • Hollywood

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Cheer

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Hustle

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Gentleman Jack

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Little

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Leaving Neverland

  • The Aftermath

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Fyre

  • Vice

    ★★★★

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Auntie Edna

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

    ★★★

  • Hold the Dark

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Nun

  • Free Solo

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite