• He's All That

    ★★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Redline

    ★★★★½

  • The Devil Wears Prada

    ★★★½

  • Along Came a Spider

  • Double Jeopardy

    ★★★½

  • Hackers

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • The Fly

    ★★★½

  • Blade Runner

    ★★★

  • Citizen Kane

    ★★★