Nariman 🎃 has logged 174 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
One Minute Time Machine

One Minute Time Machine

2014
×
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Val

Val

2021
×
Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
02
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Edit this entry