Name has logged 415 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Prisoner No. 07: Reina

Prisoner No. 07: Reina

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Female Prisoner Sigma

Female Prisoner Sigma

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Rocking Horsemen

The Rocking Horsemen

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
history of the entire world, i guess

history of the entire world, i guess

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Rilakkuma and Kaoru

Rilakkuma and Kaoru

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dashcam

Dashcam

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Killing

Killing

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fires on the Plain

Fires on the Plain

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Abandoned Monster

Abandoned Monster

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kotoko

Kotoko

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ca' Foscari Cinema

Ca' Foscari Cinema

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kaidan Horror Classics

Kaidan Horror Classics

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tetsuo: The Bullet Man

Tetsuo: The Bullet Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cockroach Calisthenics

Cockroach Calisthenics

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nightmare Detective 2

Nightmare Detective 2

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nightmare Detective

Nightmare Detective

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Der Eisenrost ‎– The Law of Causality

Der Eisenrost ‎– The Law of Causality

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Female

Female

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Pied Piper

The Pied Piper

1986
×
Read the review Edit this entry  
04
Haze

Haze

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Switched Destinies

Switched Destinies

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vital

Vital

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Proof

Proof

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lizard

Lizard

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twenty Something

Twenty Something

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man In Constant Sorrow

The Man In Constant Sorrow

×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Basic Tsukamoto

Basic Tsukamoto

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gemini

Gemini

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
It Happened Here

It Happened Here

1964
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Battle at Lake Changjin

The Battle at Lake Changjin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry