Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ghostbox Cowboy

Ghostbox Cowboy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Man Without a Past

The Man Without a Past

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Slave to the Grind

Slave to the Grind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Surfarara

Surfarara

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
House of Games

House of Games

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Papillon

Papillon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Milford Graves Full Mantis

Milford Graves Full Mantis

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Garlic Is as Good as Ten Mothers

Garlic Is as Good as Ten Mothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry