• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Vitória

  • Tenet

    ★★½

  • Quiet

    ★★★½

  • The Crimes That Bind

    ★★★½

  • The Stunt Double

    ★★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • Host

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Rental

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Intuition

  • Before the End

  • The Eddy

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Kakushigoto

    ★★★

  • Tower of God

    ★★½

  • Sol Levante

  • Shadowed

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Chronicles of Rebecca

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • A Common Crime

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Mum, Mum, Mum

    ★★★

  • Leaf

  • Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • One in a Thousand

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Teddy

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Wake Up

  • The Mole Agent

    ★★★½

  • His House

    ★★★

  • Cuties

    ★½

  • The Turning

  • The Heist of the Century

    ★★★½

  • History of the Occult

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★

  • Dracula

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • The Irishman: In Conversation

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★★

  • Klaus

  • Her Blue Sky

    ★★★½

  • Stars Align

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½