Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Enemy

Enemy

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Incendies

Incendies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★½
Edit this entry  
05
The Intruder

The Intruder

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bewitching Kisses

Bewitching Kisses

1937
×
★★★★
Edit this entry  
30
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Things Where They No Longer Were

The Things Where They No Longer Were

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry