nad 🔪 has logged 25 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jolt

Jolt

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Come Play

Come Play

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Possession

The Possession

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
No One Lives

No One Lives

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry