Nadia has logged 225 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Coming to America

Coming to America

1988
×
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
Edit this entry  
26
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Story of Lovers Rock

The Story of Lovers Rock

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
Edit this entry  
17
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In the Street

In the Street

1948
×
Edit this entry  
07
Homework

Homework

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Burning an Illusion

Burning an Illusion

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Time and Judgement: A Diary of a 400 Year Exile

Time and Judgement: A Diary of a 400 Year Exile

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Joke

The Joke

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry