nalu has logged 32 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
11
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Silver Skates

Silver Skates

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Lolita

Lolita

1962
×
★★★
Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Run

Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dear John

Dear John

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Tree of Blood

The Tree of Blood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Girl King

The Girl King

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Carmilla

Carmilla

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry