• Red Notice

    ★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

  • The Dig

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Run

    ★★½

  • Silver Skates

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jojo Rabbit

  • The Two Popes

  • Joker

  • A Rainy Day in New York

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Triple Frontier

  • Bad Seeds

    ★★★★

  • The Tree of Blood

    ★★

  • A Twelve-Year Night

  • Roma

  • Flatliners

    ★★

  • mother!

  • The Shape of Water

  • Friendly Beast

  • The Beguiled

  • What the Health

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★

  • Allied

  • Inferno

    ★★★★½

  • The Girl on the Train

  • A Silent Voice

  • Queen of Katwe

  • La La Land

    ★★★★

  • Me Before You

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Nise: The Heart of Madness

  • The Girl King

    ★★★★★

  • Abzurdah

  • Carol

  • The Age of Adaline

  • The Witch

    ★★★

  • Big Eyes

  • The Gambler

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Madame Bovary

  • Wild Tales

  • When Marnie Was There

    ★★★★½

  • 4 Moons

  • Noah

  • The Grand Budapest Hotel

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★½

  • Bonnie & Clyde

  • Her

    ★★★★

  • About Time

  • The Purge

  • Blue Is the Warmest Color

  • The Great Gatsby

  • Stoker

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Life of Pi

  • Thanks for Sharing

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Ruby Sparks

  • The Suicide Shop