• Amateur Night

    ½

  • Independence Day: Resurgence

  • The Secret Life of Pets

    ★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Warcraft

    ★★

  • The Neon Demon

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Pelé: Birth of a Legend

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Keanu

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • Midnight Special

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Zoolander 2

    ★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Krampus

    ★★

  • In the Heart of the Sea

    ★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Spectre

    ★★★

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 2

  • Hardcore Henry

    ★★★½

  • Beasts of No Nation

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★★

  • Legend

    ★★★½

  • Everest

    ★★★★

  • Fantastic Four

    ½

  • The Gift

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Jurassic World

    ★★½

  • Poltergeist

    ★★½

  • Sicario

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Tomorrowland

    ★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Furious 7

  • Insurgent

    ★★

  • Home

  • Cinderella

    ★★★★

  • Knight of Cups

    ★★★½

  • Jupiter Ascending

    ★★½

  • Brooklyn

    ★★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★½

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★½

  • The Witch

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★★