Nacho has logged 170 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★
Edit this entry  
28
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wise Blood

Wise Blood

1979
×
Read the review Edit this entry  
27
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Boss: Anatomy of a Crime

The Boss: Anatomy of a Crime

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Letter from Siberia

Letter from Siberia

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sixth Side of the Pentagon

The Sixth Side of the Pentagon

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Apples

Apples

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Full Time

Full Time

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Moon

Blue Moon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ripples of Life

Ripples of Life

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Implosión

Implosión

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Escena

Escena

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Social Hygiene

Social Hygiene

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Light Years

Light Years

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Siamese Bond

The Siamese Bond

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
El Nido de Paja

El Nido de Paja

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Intruder

The Intruder

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Undine

Undine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
What Will Summer Bring

What Will Summer Bring

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
State of Siege

State of Siege

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Z

Z

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry