Nick has logged 20 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Black Knight

Black Knight

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Plumber

The Plumber

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Long Haul

The Long Haul

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shadow on the Window

The Shadow on the Window

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Black Windmill

The Black Windmill

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fall Time

Fall Time

1995
×
Read the review Edit this entry  
22
King of New York

King of New York

1990
×
Edit this entry  
21
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Prayer for the Dying

A Prayer for the Dying

1987
×
Read the review Edit this entry  
21
Year of the Dragon

Year of the Dragon

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Walking Tall

Walking Tall

1973
×
★★★★
Edit this entry  
11
Charley Varrick

Charley Varrick

1973
×
★★★★★
Edit this entry