madi has logged 370 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Drop

The Drop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
½
Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
½
Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★
Edit this entry  
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parental Guidance

Parental Guidance

2012
×
Edit this entry  
24
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What If

What If

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry