• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Single All the Way

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Ice Road

    ★★

  • Good on Paper

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • A California Christmas

    ★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★★

  • Canvas

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★½

  • Alone

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Flashback

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • My Brother Jordan

    ★★★★½

  • Greenland

    ★★★★

  • The Oedipus Project

    ★★½

  • Greyhound

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The Letter Room

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★½