Muscala has logged 17 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Riddick

Riddick

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry