• Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Photocopier

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Chestnut Man

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • D.P.

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Trip

    ★★★★

  • Ghibah

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The Innocents

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • We

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Hitam

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • The Novice

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Tarian Lengger Maut

    ★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Tenang

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Ex-Girlfriend's Ghost

    ½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★

  • Limbo

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½