• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • Valley Girl

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★★★

  • Cats

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

  • Joker

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Midsommar

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Good Boys

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • Teen Spirit

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • A Star Is Born

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • Fast Color

    ★★★★★

  • Upgrade