• All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • Making The Irishman

    ★★★½

  • The New World

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Godfather: Part III

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Halloween H20: 20 Years Later

    ★★

  • Eyes Without a Face

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • An American Werewolf in London

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★