Leo has logged 16 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gascoigne

Gascoigne

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry