• Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Rumble

    ★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • The Addams Family 2

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Loud House Movie

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • Vivo

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Spirit Untamed

    ★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Wish Dragon

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • The War with Grandpa

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★

  • Irresistible

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Scoob!

    ★★

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • Onward

    ★★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • My Spy

    ★★

  • Like a Boss

    ★½