• Blood Red Sky

    ½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Bad Boys for Life

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Enter The Spaghetti

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Burning

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Bao

    ★★★★½

  • Los Angeles Overnight

  • Ready Player One

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Papers, Please: The Short Film

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Early Man

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Baa Baa Land

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★½

  • Snow Steam Iron

    ★★★½

  • Mom and Dad

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • American Made

    ★★★★

  • The Emoji Movie

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Faces Places

    ★★★★½