• Malignant

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Good on Paper

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Plan B

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Deadly Illusions

    ★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

  • Censor

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Death of Me

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • You Should Have Left

    ★★½

  • Good Boy

    ★½

  • The Half of It

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • #cats_the_mewvie

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Spaceship Earth

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Bad Hair

    ★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Mandela Effect

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★½

  • Loon Lake

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • How to Build a Girl

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Straight Up

    ★★½

  • Satanic Panic

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★