Ethan has logged 26 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spookley the Square Pumpkin

Spookley the Square Pumpkin

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry