• Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Dead

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★½

  • Tigertail

    ★★★★

  • Out of Shadows

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Mulan

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Cuties

  • Spree

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Silence

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Tenacious D: Post-Apocalypto

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • The Predator

    ★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • I Am Paul Walker

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½