Angie has logged 179 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hercules Against the Moon Men

Hercules Against the Moon Men

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spellbound

Spellbound

2016
×
★★
Edit this entry  
03
The Short Story of a Fox and a Mouse

The Short Story of a Fox and a Mouse

2015
×
Edit this entry  
03
Mouse for Sale

Mouse for Sale

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Bankrupt by Beanies

Bankrupt by Beanies

×
Read the review Edit this entry  
08
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Catwoman

Catwoman

2004
×
Read the review Edit this entry  
02
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
Edit this entry  
15
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
Read the review Edit this entry