Moisés has logged 238 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Summertime

Summertime

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Am Divine

I Am Divine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
76 Days

76 Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
New Order

New Order

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Henchmen

Henchmen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Come Play

Come Play

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Three Deaths of Marisela Escobedo

The Three Deaths of Marisela Escobedo

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Read the review Edit this entry