Mo has logged 24 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Election

Election

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★
Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Read the review Edit this entry  
06
That Day, on the Beach

That Day, on the Beach

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shadows

Shadows

1959
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry