✨marissa has logged 14 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Edit this entry  
31
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Read the review Edit this entry