Sort by

Jarand has logged 39 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Samurai Assassin

Samurai Assassin

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Samurai Rebellion

Samurai Rebellion

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Ghost Waits

A Ghost Waits

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Columnist

The Columnist

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Oak Room

The Oak Room

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Triggered

Triggered

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Homewrecker

Homewrecker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
For Sale

For Sale

2020
×
Edit this entry  
18
The Music Machine

The Music Machine

2020
×
Edit this entry  
18
Chicken Of The Dead

Chicken Of The Dead

2019
×
Edit this entry  
18
The Doe

The Doe

2020
×
Edit this entry  
18
Not Alone in Here

Not Alone in Here

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Antikk

Antikk

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dark Place

Dark Place

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
None Shall Sleep

None Shall Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Host

Host

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Yummy

Yummy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Meander

Meander

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hospital Dumpster Divers

Hospital Dumpster Divers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Breeder

Breeder

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shivers

Shivers

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry