Sort by

Jarand has logged 661 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hell and High Water

Hell and High Water

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Flaming Creatures

Flaming Creatures

1963
×
Read the review Edit this entry  
25
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Pinchcliffe Grand Prix

The Pinchcliffe Grand Prix

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saboteur

Saboteur

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dark Blue

Dark Blue

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hero

Hero

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fixed Bayonets!

Fixed Bayonets!

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Viy

Viy

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Portrait

The Portrait

×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The One-Armed Swordsman

The One-Armed Swordsman

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Couch

Couch

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mad Masters

The Mad Masters

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dilwale Dulhania Le Jayenge

Dilwale Dulhania Le Jayenge

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Naqoyqatsi

Naqoyqatsi

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry