MoVieManKev has logged 721 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Happily

Happily

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Quid Pro Quo

Quid Pro Quo

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In Passing

In Passing

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night Land

Night Land

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Not So Fast

Not So Fast

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The New Freddy

The New Freddy

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Madhouse

Madhouse

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Thief in the Night

A Thief in the Night

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hell Behind the Bars

Hell Behind the Bars

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Boy

Good Boy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Gallows

The Gallows

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Scooby-Doo! Frankencreepy

Scooby-Doo! Frankencreepy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Road Sign

Road Sign

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Eye Candy

Eye Candy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
From the Depths

From the Depths

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Prince of Magicians

The Prince of Magicians

1901
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Children of the Night

Children of the Night

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Benny Loves You

Benny Loves You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
All in a Nutshell

All in a Nutshell

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Rougarou

The Rougarou

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Flight of the Conchords: Live in London

Flight of the Conchords: Live in London

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Too Late

Too Late

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Superhost

Superhost

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Psychotic

Psychotic

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mystery of the Wax Museum

Mystery of the Wax Museum

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Like Dogs

Like Dogs

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Urgh! A Music War

Urgh! A Music War

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hilarious Posters

The Hilarious Posters

1906
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inner Demons

Inner Demons

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gnaw

Gnaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry