• Wrath of Man

    ★★★★

  • Long Story Short

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • It's for Your Own Good

    ★★½

  • A Perfect Crime

    ★★★★

  • Bad Boy Lemke

    ★★★

  • Enfant Terrible

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • And Tomorrow the Entire World

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Love Sarah

    ★★½

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★½

  • Schlingensief – A Voice That Shook the Silence

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Exile

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Dream Horse

    ★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • Lindenberg! Mach dein Ding

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Primal

    ★★½

  • Midway

    ★★

  • The Outpost

    ★★

  • Das perfekte Geheimnis

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Seberg

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Lara

    ★★★★

  • Astronaut

    ★★★

  • The Traitor

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Tommaso

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★