MovieGoer20 has logged 117 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Loud House Movie

The Loud House Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Respect

Respect

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Stairs

The Stairs

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry