Ian has logged 53 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Date Night

Date Night

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Gift

The Gift

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Piper

Piper

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Edit this entry