• The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Patrice O'Neal: Killing Is Easy

    ★★★

  • Sam Morril: Up on the Roof

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Sam Morril: I Got This

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Playing with Fire

  • Arctic Dogs

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Bacurau

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • The Bob Emergency

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Stuber

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Search for the Saddest Punt in the World

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★★½

  • Swiped

    ½

  • Green Book

    ★½

  • Roma

    ★★★★

  • Fake Friends Episode Two: Parasocial Hell

    ★★★★½

  • The Package

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Blurt!

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • Bring It On: Worldwide #Cheersmack

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Wish Upon

  • Good Time

    ★★★★