beca 🦇 has logged 354 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read prior review Edit this entry  
26
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Cyberbully

Cyberbully

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
11
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bitch

Bitch

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thelma

Thelma

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bring Me the Head of Charlie Brown

Bring Me the Head of Charlie Brown

×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Everything Is Terrible! Holiday Special

Everything Is Terrible! Holiday Special

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Painting with History in a Room Filled with People with Funny Names 3

Painting with History in a Room Filled with People with Funny Names 3

2016
×
Edit this entry  
27
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Reader

The Reader

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Enchanted Christmas

Enchanted Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Great Invisible

The Great Invisible

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Medicine for Melancholy

Medicine for Melancholy

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lock In

The Lock In

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Spring Breakdown

Spring Breakdown

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Rent

Rent

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry