More_Badass has logged 90 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mimic: Sentinel

Mimic: Sentinel

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mimic 2

Mimic 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mimic

Mimic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Replacement Killers

The Replacement Killers

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Pistol for Ringo

A Pistol for Ringo

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cryptic Plasm

Cryptic Plasm

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Peacemaker

Peacemaker

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mute Witness

Mute Witness

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kidnapped

Kidnapped

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood Pigs

Blood Pigs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fetus

Fetus

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Prey

The Prey

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rogue

Rogue

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bone Sickness

Bone Sickness

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Confession of Murder

Confession of Murder

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aberration

Aberration

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Missing You

Missing You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Name

My Name

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Intruder

Intruder

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Trip

The Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hush... Hush, Sweet Charlotte

Hush... Hush, Sweet Charlotte

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sect

The Sect

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Grave Robbers

Grave Robbers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beyond the Door III

Beyond the Door III

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ulzana's Raid

Ulzana's Raid

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lurkers

Lurkers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Poison for the Fairies

Poison for the Fairies

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Given Word

The Given Word

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cemetery of Terror

Cemetery of Terror

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry