More_Badass has logged 82 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sol Bianca

Sol Bianca

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fires on the Plain

Fires on the Plain

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Forbidden City Cop

Forbidden City Cop

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tell Me Something

Tell Me Something

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wandering Ginza Butterfly

Wandering Ginza Butterfly

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade

Blade

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
From Beijing with Love

From Beijing with Love

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fight!! Iczer-1

Fight!! Iczer-1

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Riddick

Riddick

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hero

Hero

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mechanical Violator Hakaider

Mechanical Violator Hakaider

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guyver: Dark Hero

Guyver: Dark Hero

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Guyver

The Guyver

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Cyber Ninja

Cyber Ninja

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Kundo: Age of the Rampant

Kundo: Age of the Rampant

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
24 Hours to Live

24 Hours to Live

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Target

The Target

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inuyashiki

Inuyashiki

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Roujin Z

Roujin Z

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Neighbors

The Neighbors

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
And God Said to Cain

And God Said to Cain

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bushido Man

Bushido Man

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hard Revenge, Milly: Bloody Battle

Hard Revenge, Milly: Bloody Battle

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hard Revenge, Milly

Hard Revenge, Milly

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Headshot

Headshot

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cyber City Oedo 808

Cyber City Oedo 808

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Holy Flame of the Martial World

Holy Flame of the Martial World

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Creepy

Creepy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alligator

Alligator

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Strangers

The Strangers

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shin Kamen Rider: Prologue

Shin Kamen Rider: Prologue

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kamen Rider J

Kamen Rider J

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kamen Rider ZO

Kamen Rider ZO

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry