elma has logged 15 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Girl in the Basement

Girl in the Basement

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
½
Read the review Edit this entry